DETOX OD ELEKTROSMOGU
Učitelkou a velkou inspirací v mém životě byla moje babička. Když jsem byla malá, tak jsem s ní chodila na louky trhat byliny, které jsme pak na půdě sušily, na podzim z nich vyráběly čaje a koupelové směsi a v zimě z nich motaly sušené kytice do vázy, na ozdobu.
Někde hluboko uvnitř mám zakořeněný respekt k minulosti a mým předkům. Taky mě vždycky bavilo listovat v historických knížkách, navštěvovat hrady a zámky a představovat si život před 100, 200 lety. Možná i proto jsem vystudovala Historii.
Popravdě to, kam dnešní uspěchaná doba spěje mě často dost trápí. Hledám pro mou rodinu, děti lepší alternativy. Často utíkám do úkrytu dob minulých a představuji si, jak krásně se mým předkům žilo…
Ale bylo tomu opravdu tak?
Občas mě překvapí mamčino vyprávění o tom, čím se čistilo, čím se hnojilo, co se používalo. Babička mého kamaráda bydlela ve Valtířově u Ústí nad Labem, přímo u řeky a vyprávěla, jaké duhové barvy mívala řeka před 50 lety, jaké husté žluté mlhy se táhly po řece…
To, že v našich domácnostech přibývá techniky, různých elektrických pomocníků a přístrojů a že narůstá elektromagnetické pole v našem prostředí je nezpochybnitelné.
Všechny elektrické přístroje- od malých jako fény, toustovače, radiobudíky až po velké jako třeba ledničky, televize, videopřehrávače, HI-FI věže, počítače… ale také mikrovlnné trouby, kuchyňské roboty, pračky a v neposlední řadě třeba i mobilní telefony… Všechna tato zařízení vyzařují v našich domácnostech elektromagnetické vlny.
Jsme jim vystaveni úplně všichni, není úniku a obávám se, že to ještě poroste.
O tom, že elektromagnetické pole má rušivý vliv na lidský organismus, není pochyb, neboť informace
v našem těle se přenášejí také pomocí elektrických impulsů.
O míře škodlivosti elektrosmogu však panují velké dohady. Někteří mu nepřikládají velký význam, jiní naopak doslova bijí na poplach.
Ano, je to děsivé! A zvlášť tahle koronavirová doba. Ale mám pro vás jednu skvělou zprávu.
Každý den, každou minutu s tím můžeme něco udělat.
Uvědomit si to, rozhodnout se, zvednout se ze židle a udělat to jinak, než to bylo do teď.
Ty nejsilnější vlivy vyzařování, kterými se sami obklopujeme, můžeme eliminovat.
Osobně mnohem větší škodlivost než samotný elektrosmog, vnímám v tom, jaký vzor dáváme našim dětem… jak trávíme čas s našimi dětmi… kde se toulá naše mysl, když jsme s nima… jakým způsobem je formuje, když vidí mámu a tátu pořád přilepený k mobilu nebo jiné obrazovce.
Ano, je to děsivé. Jen si to představte:
Maminka ráno vstane na budík v mobilu. Hned po probuzení omrkne zmeškané zprávy a hovory, facebook, whatsup, novinky.cz… Jde vzbudit děti a chystat snídani.
Jednou rukou míchá vajíčka na pánvi, druhou listuje na instagramu.
Naaranžuje si snídaňový talíř, 10 minut stráví focením a vkládáním do příběhu na FB a IG.
Nervozita narůstá, protože dětem nikdo nevěnuje pozornost a tak začnou vymýšlet, čím by maminku zaujaly. Hm… začíná to pořváváním sprostých slov, házení věcí a končí to vylitou a rozbitou sklenicí od mlíka… a tak mamka všeho nechá, seřve děti a společně do sebe hodí snídani, protože už není čas…
Děti sedí celé dopoledne u PC na domácí škole. Za domácí úkol mají vyhledat, jak se množí žížaly a tak společně s rodiči tráví odpoledne tím, že 2 hodiny guglí, protože ani jeden rodič to neví.
Ve volném čase jsou rodiče na homeoffice, děti hrají hry na tabletech a nebo si volají přes skype s babičkou.
Pro uklidnění si večer pustí pohádku v televizi. Pak nastaví budík na mobilu a jdou spát.
Co vy a prokrastinace na sociálních sítích a mobilu?
Fotíte, dokumentujete vaše společné rodinné chvíle a sdílíte je hned na facebooku?
Ujíždíte na seriálech na Netflixu?
Jaký budík máte na nočním stolku?
CO S TÍM?
Pokud se obecně chceme vyhnout nepříznivým vlivům elektrického záření na své zdraví, měli bychom preventivně zabránit vysoké koncentraci elektrosmogu v domácnosti, zejména pak v místnostech, kde se nejvíce odpočívá, tedy hlavně v ložnici a dětském pokoji. Počítač, tablet, mobil, televize, reproduktory, digitální budík, změť kabelů pod psacím stolem, vše pod proudem.
Připočteme-li fakt, že podobně to vypadá i ve škole nebo v kanceláři. Je více než nutné vytvořit doma takové zázemí, aby naše tělo i mysl mohla odpočívat.
Vlivem elektromagnetického vlnění, které tyto přístroje „vypouští“ se nám zhoršuje koncentrace, schopnost zapamatování i spánek…
Vyzařování tabletů a notebooků se částečně eliminuje tím, když je používáme bez připojení do zásuvky (tedy na baterie) a pro připojení na internet používáme kabel.
Je vhodné dbát na dobré uzemnění všech rozvodů, nebydlet v blízkosti trafostanic nebo vysílačů a omezit přítomnost přístrojů zejména v ložnicích. To se týká také stolních lampiček nebo mobilních telefonů, elektronických budíků a rádia.
Své mobilní telefony bychom na noc měli vypínat a už vůbec bychom neměly usínat u zapnuté televize.
Za velmi nebezpečnou považují odborníci mikrovlnou troubu, která do okolí vypouští nejsilnější elektromagnetické záření.
- Omezit čas strávený u počítače, televize nebo telefonováním – především večer.
- Světlo z monitoru snižuje tvorbu melatoninu – spánkového hormonu,
který působí regeneračně, a náš spánek pak není kvalitní. - Na noc vypínat mobily, počítače, WiFi
- Počítač připojovat k internetu raději přes kabel než přes WiFi.
- Nenosit mobil v kapse – každý si jistě dokáže představit, co způsobí dlouhodobě nošený mobilu v kalhotách nebo v prsní kapsičce.
- Pravidelně detoxikovat tělo
- Snažit se dodat tělu co nejvíce co nejvíce antioxidantů, živin, minerálů a vitamínů, aby si samo co nejlépe dokázalo s vlivem elektrosmogu poradit, žít celkově co
nejzdravěji. - Volný čas a dovolenou trávit ideálně mimo signál, bez počítače… abychom si mohli od těchto vlivů odpočinout.
- Pokud žijeme blízko vysokého napětí, vysílače mobilní sítě apod., pak je na zvážení přestěhování.