MEDITACE

Meditovat jsem začala zhruba před 10 lety. První roky jsem byla jak kamzík. Skákala jsem z jedné meditace do druhé, zkoušela pořád něco nového a hodně experimentovala.
Prošla jsem si obdobím závislosti na meditaci, odporu a znechucení a znovunalezení radosti z meditace.

Dnes medituji kdykoliv se mi chce a mám pocit, že jsem v téhle oblasti ukotvená. Už mě netrápí pocity viny, že nemedituji pravidelně. Nesrovnávám se s nikým a nezapisuju si hodiny strávené v meditaci do notýsku.
Nezajímá mě, co si kdo o mě myslí- když medituji, nebo když nemedituji.
Jsem ukotvená a mám radost, že si meditaci mohu skutečně užít a vychutnat.

Protože mnohé z vás dnes zmiňovaly, že byste rády vyzkoušely meditovat, vybrala jsem pro vás meditaci, která je moje nejoblíbenější. Z mého pohledu je velmi ženská a příjemná.

Záměrem meditace je zvýšit a prohloubit svoje sebeuvědomění, uvolnit napětí
a otevřít se všemu, co by mohlo přijít.


KUNDALINI MEDITACE
Před celou meditací je dobré krátce se zastavit, procítit své tělo, uvědomit si místo a denní dobu.
Ocenit se, že budete 1 hodinu věnovat pouze sami sobě.
Meditace má 4 části. Jednotlivé části od sebe dobře rozpoznáte, nemusíte mít strach, že něco zkazíte 🙂
První dvě fáze jsou dynamické a další dvě klidné.
Než začnete meditovat, udělejte si kolem sebe prostor. Ten prostor si ukliďte, ať se tam cítíte dobře.
Ve třetí části meditace můžete stát nebo sedět. Pokud budete sedět, připravte si polštářek nebo deku na sezení.


V první a druhé fázi roztřeseme a rozhýbáme svůj strnulý způsob pohybu i bytí, aby životní energie mohla projít skrz námi vytvořené bloky a překážky.
Tyto bloky, napětí a strnulost pohybem těla uvolňujeme a vytváříme tak prostor pro setkání s neznámým a novým.
Jestli přijde nějaká bolest, vzpomínka, emoce… DÝCHEJTE!

  1. fáze: Třepání, třesení
    Naciťte se na své tělo, klidně a tiše stůjte, vnímejte, jak pohyb přichází se zvukem hudby a pomalu se začněte třást. Třeste celým tělem, pomalu a postupně třes rozšiřujte, víc a víc se mu poddávejte, až „se to třese samo“.

    Vytřepte všechny starosti a napětí, všechnu strnulost (strnulé a
    zažité – zvykové – vzorce myšlení a cítění). Dokonce i třepání může být strnulé,
    v zajetých kolejích. Pokud je to možné, vystupte z nich. Buďte citliví k možnostem svého těla, současně (pokud je to možné) tuto hranici o kousek posunujte.

  2. fáze: Volný pohyb těla
    Následujte hudbu, NECHTE TĚLO POHYBOVAT SE, JAK SAMO CHCE. Dovolte si pohyb. Neřiďte ho hlavou. Zkoušejte nové pohyby, které jste nikdy nedělali. Důvěřujte moudrosti těla, ví samo, co potřebuje a co je pro vás dobré.

  3. fáze: Sezení
    Nejlépe na zemi v tureckém sedu, židle je také dobrá. Prociťovat zastavení. Pozorujte to, co se děje (v těle, emocích a mysli).

  4. fáze: Ležení
    Odevzdání se. Vnímání ticha. Vnímání, cítění těla, jak se dotýká země – nechte tělo a jeho váhu, ať se propadá do země. Totální uvolnění. Odpočinek. Integrace.
    Na povrch vědomí může vyplavat mnoho témat a emocí. Důležité je NESOUDIT, NEHODNOTIT, JEN POZOROVAT A VNÍMAT. Nic v sobě nezadržovat, dát všemu prostor, DOVOLIT A NEKONTROLOVAT. Dovolte si zažívat to, co se děje, v plné šíři a všemi smysly.

    Dech je výborný pomocník. Přivede vás do přítomného okamžiku, který jediný existuje. Vždy, když zabloudíte v mysli do minulosti či budoucnosti (ať blízké či vzdálené), vraťte se za pomoci vnímání dechu zpět do toho, co se děje právě teď. To, co přichází, je vaše.

    V této meditaci rozpouštíte energetické bloky (zatuhlá nehybná místa, neboť život je pohyb), uvolňujete svůj „svalový krunýř“ (svou ne vždy potřebnou ochranu) a otevíráte se tak možnostem svobodnějšího prožívání a bytí. Učíte se zůstat s čímkoliv, co přijde. Uvědomění z tohoto procesu se pokuste integrovat do denního života.

MILÉ, KRÁSNÉ, ÚŽASNÉ ŽENY, UŽIJTE SI TO!