Pojďme společně vpustit život, radost a lehkost do Vaší kuchyně.
Objevte zdravý a šťavnatý život plný chuťovek.

Jsem učitel, poradce, průvodce na Vaší cestě za zdravím. Vystudovala jsem učitelství, obor Angličtina a Historie. Snad proto mě fascinuje prastarý svět bakterií a kvasinek, snad proto mě tak baví ležet v knihách.
Díky znalosti angličtiny, němčiny a španělštiny mohu listovat cizojazyčnými knihami a učit se od velkých Mistrů kvašení.
Na chuť zdravému stravování jsem poprvé přišla na studijním pobytu ve Španělsku, v Barceloně. Ve společnosti Katalánců, Němců, Rusů, Poláků, Armenů… a mnoha dalších úžasných lidí, jsem poznávala nové způsoby stravování, ingredience, ze kterých vařili a objevovala kouzlo veganské a vegetariánké kuchyně.
Bylo to tak jiné od toho, co jsem znala z domova…
Dalším milníkem byl bezpochyby můj au-pairský pobyt v Anglii. Byla jsem svědkem neskutečného plýtvání, konzumu a barbarského stolování. To mě nakoplo natolik, že jsem se stala akreditovanou výživovou poradkyní a rozhodla se měnit zajeté stereotypy stravování lidí a začala učit o netoxické, bezodpadové domácnosti.

Dětství jsem trávila u babičky a dědy na Červeném Potoce, v podhůří Králického Sněžníku.

králíky

Narodila jsem se na malém městě a dětství trávila u babičky a dědy na vesnici v horách, pod Králických Sněžníkem. Babička byla velká zahradnice a bylinkářka. Jako dítě jsem s ní běhala po loukách a učila se poznávat kytičky i bylinky. Od jara do podzimu jsme sušili, zavařovali, nakládali, vyráběli jsme různé masti a voňavé bylinné směsi.
S dědou jsme točili med, kosou sekali trávu králíkům, vyráběli košťata z březových větviček. Žili jsme zcela obyčejný život naplněný vším,
co k životu patří. Občas přišly hromy, blesky. Pláč střídal smích. Ovšem pohlazení a objetí bylo vždy krásně měkké, teplé a voňavé. Když babička zemřela, odešla jsem na vysokou školu do vysněného velkoměsta. Ovšem po pár letech jsem zjistila, jak moc mi chybí babiččiny oříšky v medu, bezinková šťáva, kysané zelí a škvarky… božínku ty škvarky…V tom velkém městě jsem potkala muže svého života. Stejně jako já pocházel z hor a naše srdce volala po výhledech a po zapadlých končinách. A tak jsme hledali místo, kde budeme šťastní nejen my, ale i naše děti.
Teď žijeme s rodinou v srdci českého středohoří.
Zatím je nás u stolu 5.
Stejně jako kdysi moje babička, tak i já teď běhám s dětmi po kopcích, trháme kde jaké býlí a vyprávíme příběhy divokých bylin.
Začala jsem péct kváskový chleba, pěstovat zeleninu, zavařovat a můj život se začal znovu točit kolem zahrady, jídla… kolem plotny.
Cítím, že kruh se opět uzavírá.

Momentálně pracuji na projektech týkajících se zdravého stravování.

Natáčím a vytvářím online kurzy, pořádám živé akce– workshopy, přednášky a jako výživová poradkyně přednáším, dělám konzultace a pomáhám ženám
najít tu jejich cestu za trvalým zdravím.
Pravidelně vystupuji jako host na rádiu Český rozhlas Sever. Přednáším o zdravém
životním stylu na festivalech (Alchymistické Litoměřice, Evolution festival…).
Jsem obchodním poradcem společnosti Vorwerk, divize Thermomix.
Vařím na veřejných akcích.
Spolupracuji s drobnými farmáři a výrobci čehokoliv dobrého a kvalitního, co souzní s principy mé kuchyně. Testuji produkty, vytvářím recepty a fotím je. (ukázka ZDE)
S mými recepty jsem vystupovala v pořadu SAMA DOMA. O kváskovém chlebu a kváskové vánočce jsem natáčela s televizí Prima, do pořadu RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ.
Vedu FB skupinu PRŮZKUMNÍKEM ZDRAVÉHO VAŘENÍ.
Natáčím rozhovory s odborníky a inspirativními osobnostmi (záznamy ZDE)

veronika hajkova

MÁTE ZÁJEM O SPOLUPRÁCI?
Kontaktujte mě prosím na tel. čísle +420 723 833 309
info@krasnoocko.eu