LUŠTĚNINOVÉ MOUKY

Ve zdravé výživě můžeme koupit mnoho druhů luštěninových mouk. Skvělá zprava je to především pro ty, kteří mají potíže s lepkem, protože luštěniny jsou přirozeně bezlepkové.
Můžete jimi nahradit běžnou mouku v pečivu i v dezertech. Často jsou k dostání mouky
z červené čočky, cizrny, hrachu
či zelené čočky.
Luštěninové mouky mají jednu velkou nevýhodu a to tu, že nevíme, jakým procesem výroby procházejí. Ve většině případů výrobci nakoupí luštěniny a rozemelou na mouku. Ovšem zapomínají na antinutriční látky, které luštěniny obsahují ve svých obalech.

Aby byly kupované luštěninové mouky pro nás v pořádku, je nutné, aby se luštěnina namočila, zbavila slupek, usušila a teprve poté pomlela na mouku. Prochází luštěninové mouky tímto procesem? NEVÍME.

HRAŠKA
Hraška je směs hrachu, bezlepkových obilovin a koření. Svým složením je uzpůsobena pro obalování, zahušťování, zapékání, případně náhrada vajec. S Hraškou postupujeme stejně, jako když pracujeme s bílou moukou. Zahustíme polévky, omáčky, guláše. Obalíme v ní i květák, brokolici, plátky celeru, nebo jednoduše i řízky a usmažíme.
PROČ ANO?
Je to český produkt.
Je to bezlepková alternativa.
Je to rychlé, snadné, tedy zbyde více času na… cokoliv jiného.
Nepotřebujete vejce, takže pro vegani perfektní.
A také ji prodávají ve sladké verzi- vanilková- parádní na palačinky a lívance.

https://www.hraska.cz/

PROČ HRAŠKU POUŽÍVÁM ZŘÍDKA?
Hraška obsahuje hrách. Aby byl pro nás hrách dobře stravitelný, je nutné, aby se namočil na 12 hod, zbavil slupky
a teprve poté rozemlel na mouku. Dělají to? Na dotaz neodpověděli.
Hraška dále obsahuje kukuřici, rýži, jáhly. Kukuřice je geneticky modifikovaná. Opravdu používají kukuřici v bio kvalitě? Neodpověděli.
Rýže obsahuje velké množství arzenu. Toho se zbavíme tehdy, když rýži namočíme na 24 hod a důkladně propláchneme. Dělají to? Neodpověděli.
Hraška dále obsahuje sůl a dle tabulek sůl s obsahem draslíku… a já nemám zájem o přidané vylepšováky v soli. Hrašku používám opravdu tak 1-2x za měsíc. Nedoporučuji na denní použití a to z výše zmíněných důvodů.